Buenos Aires - Pietų Amerikos Paryžius
Į Buenos Aires atvykome vėlyvą pirmadienio vakarą ir apsistojome airbnb bute netoli Palermo rajono. Jau pirmą vakarą sužinojome apie tikrąją argentinietišką valiutą, melynąji dolerį. Kadangi argentinietiškas pesas labai nestabilus yra palankiau vietoje keisti dolerius ar eurus į pesus. Kai nusiimi pesus iš banko gauni apie 50% blogesnį kursą nei keičiant grynus dolerius ar eurus. Mūsų nuominikas padėjo mums, tuos kelis eurus kuriuos turėjome, pakeist geresniu kursu. Į Argentiną patartina veštis grynus pinigus, taip viskas atpinga iki 50%. Mums teko kai kuriais atvėjais mokėti už paslaugas doleriais per Paypal’a, nes argentiniečiai labai nemėgsta savo peso.
Labai pasiilgome naminio maisto ir būtinai reikėjo išsiskalbti drabužius, todėl nusprendėme išsinuomoti butuką. Virtuvė nebuvo gerai įrengta, neveikė orkaitė, keptuvės buvo sudegintos ir net neradom druskos, nes butas buvo nuomojamas verslininkų ir be turistų jame niekas negyveno todėl trūko jaukumo. Bet jaukumo apturėjom kai antrą vakarą dingo elektra visame name ir valandą laiko jaukiai gurkšnojom vyną žvakių šviesoje.
Buenos Aires lyginama su Paryžiumi ir tikrai nuo pat pradžių jautėmės kaip Europoje, Paryžiuje ar net Barcelonoje, kurią palikome tik prieš kelias savaites. Buenos Aires turi daug muziejų, parkų ir gražios architektūros. Po trijų savaičių Brazilijoje, Buenos Aires buvo tikra atgaiva, nes jautėmės saugiai ir galėjome atsipalaidavę judėti mieste pesčiomis ir su metro, dieną bei naktį.
Gyvenome netoli Palermo rajono, kuris labai gyvas vakarais, nes pilnas barų bei restoranų. Vienas iš restoranų kurį mums parekomendavo vietiniai vadinasi Don Julio. Ten mes ragavome labai skanius steikus. Argentinoje būtina paragauti steikų, argentiniečiai augina daug laimingos ir skanios jautienos.
San Telmo rajonas, kuris yra senamiestyje ir kurio gatvės išklotos plytomis būdingomis ir Kauno bei Vilniaus senamiesčiams taip pat pilnas gyvenimo. San Telmo gatvelėse yra daug gražių, senoviškų antikvariato parduotuvių. Ten smagu išgerti vienoje iš daugelio jaukių kavinukių kavos ir pastebėti vietinius žmones. San Telmo rajone mes taip pat susitikome Joną ir Rodrigo. Su Jonu Martynas susipažino per pasaulio lietuvių jaunimo kongresą prieš penkis metus. Buvo labai smagu pasidalinti prisiminimais bei pabendrauti lietuviškai.
La Boca yra įžimus savo spalvotais namais rajonėlis, kurį aplanko daugelis turistų. Kai sutemsta nepatartina ten vaikščioti, nes rajonas yra labai neturtingas ir gana nesaugus. Tačiau dienos metu ten veikia daug perbrangintų kavinukių su Tango šokėjais, kurie linksmina turistus. Tango Argentinoje dėja daugiau egzistuoja kaip turistų atrakcija, todėl yra daug brangių šou, bet tikrajį tango galima dar pamatyti ir gatvėje. Savaitgaliais vietiniai susirenka La Gloriet’oje Belgrano rajone. Belgrano rajono parke pastatyta apvali, stogu dengta scena ir ten vietiniai šoka tango.
Buenos Aires labai žalias miestas ir turi daug parkų bei sodų. Neužtenka vienos dienos visus parkus apvaikščioti. Mane Buenos Aires parkai inspiravo šokiui ir iš to gavosi nedidelė foto sesija. Aš labai smarkiai stengiaus prisiminti savo baleto pamokas, o Martynas bandė pagauti momentus.
Kadangi ir Martynas ir aš mėgstame gaminti bei skaniai pavalgyti, susiradome ir Buenos Aires virimo kursą. Mokinomės gaminti argentinietiškas empanadas, flaną bei karamelizuotą pieną. Kursas vyko Manuelio ir Veronicos namuose su penkiais kitais virimo megėjais. Manuelis yra profesionalus virėjas kuris mums atskleidė savo virtuvės paslaptis. Kartu su savo žmona jie siūlo skirtingus virimo kursus. Ne tik viremė, bet ir ragavome tris skirtingus Veronicos parinktus Argentinietiškus vynus bei jos paruoštus užkandžius. Po pirmos vyno taurės visi dalyviai atsipalaidavo ir buvo smagu su visais pabendrauti bei pasidalinti kelionių įspūdžiais. Martynas pagamino stambiausias empanadas, nes mėgsta sočiai pavalgyti. Veronica netgi stebėjosi, kaip gerai jam sekasi tokias pilnas įdaro empanadas suklijuoti. Pačių suklijuotas empanadas ragavome su aštriu pomidorų padažu gurkšnodami raudoną jauną Malbec vyną. Veronica paaiškino, kad valgant empanadas vynas neturėtu būti brandintas bačkoje ir turėtų būti švelnus, nes kitu atveju stiprus vyno aromatas užgoštų empanadų skonį. Geriausia kurso dalis buvo flan desertas. Labai populiarus ne tik Argentinoje, bet ir Ispanijoje. Manuelis su dideliu kruopštumu ir su daug meilės komponavo flaną ant lekšių. Desertas ne tik buvo skanus akiai, bet ir gomuriui. Kai turėsime savo naujus namus, pakviesime draugus paragauti argentinietiškų empanadų bei flano ir bandysim parodyt ką išmokom.
Apie 30 km šiauriau nuo Buenos Aires yra Tigre miestelis prie Parana upės deltos. Pats miestelis yra sujungtas su daug upių ir salų. Daugelis argentiniečių savaitgaliais važiuoja iš Buenos Aires į Tigre deltą ir apsistoja viename iš daugelio namelių ant upės kranto. Tuos namelius galima pasiekti tik upe su valtimis, vandens motociklais ar laiveliais. Tai vieta kur galima atsijungti nuo civilizacijos ir pabūti gamtoje. Netgi parduotuvėles plaukia upe ir sustoja prie namelių. Mes neturėjome daug laiko, todėl nusprendėme nuvažiuoti iš Buenos Aires su traukiniu iki Tigres miestelio ir praleisti ten pusdienį.